Park Robali Parkus Gigantus

 

Owady to najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt. Żyją wśród nas i są w zasadzie wszędzie, a spotykamy się z nimi niemal codziennie, wywołują pozytywne lub negatywne emocje.
Mimo to w codziennym życiu nie zwracamy na nie uwagi, no może poza komarami które w lecie przypominają o sobie na każdym kroku. Mimo, że są tak maleńkie i niezauważalne, to ich rola i znaczenie w przyrodzie, gospodarce, a nawet życiu człowieka jest ogromna, oczyszczają las, użyźniają ziemię, zapylają kwiaty…

W ostatnich latach ekolodzy biją na alarm intensywne wykorzystanie pestycydów w rolnictwie zagraża pszczołom miodnym i dzikim owadom zapylającym, a przez to zagraża stabilności europejskiego łańcucha dostaw żywności – ostrzegają autorzy przygotowanego dla Greenpeace’u raportu – nie zapylane rośliny zaczną wymierać co wtedy stanie się z nami?

 

Z tego jaki i wielu innych powodów, że nasze życie jest ściśle powiązane z owadami dlatego należy czasem się nimi zainteresować tym bardziej że same owady mają wiele ciekawych kształtów i wiele niesamowitych wręcz zwyczajów.

W naszym parku dowiecie się który z owadów jest najsilniejszy, kiedy biedronka ma 4, a kiedy 5 kropek, jak wygląda żerowisko kornika a jak czerwa i czym się różnią oraz wiele innych ciekawostek. Posiadamy także wystawę spreparowanych okazów prawdziwych owadów.

 

Ideą tego parku jest również pokazać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i również dorosłym, niezwykły i bogaty świat tych istot, przybliżyć ich rolę i znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka, pokazać to co jest w nich najpiękniejsze, a nie tylko odstraszające, pokazać ciekawe formy budowy ciała, które niekiedy przypominają przybyszów z obcej planety, człowieka, czy innego ssaka.

 

 

Cennik

Cena za osobę 8 zł
Dzieci do lat 3-ech – wstęp GRATIS!

 

Dla grup zorganizowanych cena za osobę 8 zł

Dodatkowo zwiedzanie z przewodnikiem 45 zł/ grupa

Jako grupę rozumie się min 20 osób.

 

Godziny otwarcia Parku Parkus Gigantus oraz Sali Zabaw Koliberek:
Poniedziałek – Piątek: 10:00-19:00
Sobota – Niedziela: 10:00-20:00

 

Dwór Wapowce

 

facebook google + twitter youtube

Tel, (16) 671 06 72

recepcja@dworwapowce.pl

biuro@dworwapowce.pl
Wapowce 78 A, 37-700 Przemyśl

TH